Biežāk uzdotie jautājumi

Signalizācija – tā ir apsardzes sistēma, kuru veido centrālā vadības pults, tastatūra, dažādi moduļi un ierīces. Moduļus veido dažādi detektori, kas paredzēti kustību uztveršanai, logu vai durvju atvēršanas informācijas izsūtīšanai, tāpat detektori fiksē ūdens noplūdi vai logu izdauzīšanu. Šie detektori ierīkojami dažādās apsargājamās teritorijas vai telpu vietās. Ja detektors kaut ko fiksē, sistēma aktivē sirēnu, izsauc apsardzes dienestu un/vai nosūta paziņojumu uz tālruni.

Pirms apsardzes sistēmas ierīkošanas ir jāizlemj kādu teritoriju, ēkas vai telpas vēlaties aizsargāt. Tāpat ir jānovērtē riska faktori, no kuriem būs jāaizsargā.

Lai varētu izvēlēties piemērotāko apsardzes sistēmu un aprēķināt nepieciešamo detektoru skaitu, ir jāzin kāds ir teritorijas, telpu ieeju, iebraucamo vietu, logu un druvju skaits. Lai objekts būtu pilnībā aizsargāts un neizveidotos „aklās” zonas ir rūpīgi jānovērtē apkārtne, telpas, to platības un izvietojums.

Kad objekts ir novērtēts, ir jāpievērš uzmanība arī iespējamiem apdraudējumiem un citiem faktoriem (piem.: vai telpās tiek atstāti mājdzīvnieki). Pēc tam jau var izvēlēties piemērotākos detektorus, kuri aizsargā no iekļūšanas teritorijā, ielaušanās pa durvīm, no ūdens noplūdes un ugunsgrēka.

Svarīgākās signalizācijas daļas: centrāle, pie kuras pievienojami citi elementi, tādi kā tastatūra, ar kuru kontrolējama un novērojama sistēma, detektori, kuri paziņo sistēmai, ja fiksē apdraudējumus, sirēna, sistēmas barošanas akumulators, citi papildus elementi un moduļi.

Zona – tā ir teritorija, kuru kontrolē viens detektors. Atkarībā no centrāles, ir iespējams novērot no pāris līdz 192 zonām, tas nozīmē, ka centrālei var pieslēgt tādu skaitu detektoru.

Rajons apvieno vairākas zonas, kuras novērojamas un kontrolējamas vienlaicīgi. Piemēram, variet apvienot mājā esošās zonas (detektorus) vienā rajonā, garāžā esošos – otrā. Tas Jums ļaus ieslēgt signalizāciju tikai viena rajonā, t.i. – vienā no telpām.

Tas ir detektors, kurš savā darbības zonā fiksē jebkuru kustību un nosūta signālu uz centrāli. Kustību detektori ar centrāli var būt savienojami ar vadiem vai radio sakariem. Kustību detektori var būt digitālie vai analoģiskie. Ārā un telpās izmantojami atšķirīgi detektori.

Durvju un logu kontakti izsūta paziņojumu, ja kāds mēģina atvērt logu, durvis vai vārtus. Ar magnētiskā kontakta palīdzību sensors fiksē atvēršanu un nosūta signālu uz centrāli. Durvju un logu kontaktus var līmēt uz rāmja vai iemontēt tajā.

Neatradāt atbildi uz savu jautājumu? Sazinieties >